Sitemizdeki onbinlerce kelimelik makaleler arasında münhasıran sadece bizim sitede bulunan özel kelime grupları ve söz öbekleri vardır. Bunları Google ve diğer arama motorları ile sosyal medya sitelerinde düzenli olarak aramaktayız. Bu sayede çok kolay bir şekilde içeriklerimizi alıntılayan kişileri tespit edebilmekteyiz.

Bu yukarıdakine ilaveten sitemiz DMCA koruması için özel bir firma ile anlaşmış durumdadır. Bu firmanın botları ve yazılımları da içeriklerimizin ne surette yeniden yayımlandığını tüm web aleminde tespit edebilmektedir.

Sitemizin url’si kaynak olarak gösterilmeksizin alıntı yapılması kesinlikle yasaktır.Böylesi bir durumu tespit ettiğimiz anda derhal Google DMCA bildirimi dahil olmak üzere tüm yasal şikayetleri icra etmekteyiz.

Av Mehmet Görünmez sitesinin makaleleri sahipsiz değildir ve kendini uyanık ve akıllı zanneden düşük zekalı intihalcilerin suistimal edebileceği kadar başıboş bırakılmış değildir!

Botlarla ve sair zararlı yazılımlarla veyahut manuel olarak sitemiz içeriklerini spinlemek suretiyle yeniden yayımlamak isteyen kötü niyetli kişilerin bu yukarıdaki uyarıları kaale almasını önemle rica ederiz.

Özellikle de memur hukuku ve güvenlik soruşturması-arşiv araştırması konuları ile ilgili içeriklerimizin önemli kısmı Türkiye’de yanlızca Avukat Mehmet Görünmez sitesinde bulunmaktadır ve çok ciddi emekler sonucu oluşturulmuştur!

Alıntı Yapma Kuralları

  • Web aleminde içeriklerimiz yayımlanırken kesinlikle alıntı yapılan sayfada kaynak olarak link verilmesi zorunludur.
  • Akamdemik çalışmlarda da dipnot olarak “ilgili içerik url’si” ve yazarın adı ile soyadı, makale başlığı yazılmalıdır.
  • Meslektaşlarım savunma hakkının kullanılması amacıyla ücrete tabi olmayan ve herkese açık olarak şifresiz şekilde yayımlanan içeriklerimizi kaynak göstermeksizin “sadece dilekçelerinde”  kullanabilirler.
  • Makale, tez, araştırma yazısı, kitap, haber gibi içeriklerin üretilmesi sırasında bu yukarıda akademik çalışmalar için bahsi geçen kural geçerlidir.

Saygılarımla

Avukat Mehmet Görünmez