Mevzuata Uygunluk

Öncelikle bu site; sayın Barolar Birliği’nin yayımlamış olduğu “Avukatlara ilişikin olan Reklam Yasağı Yönetmeliği’ne“, “Avukatlık Kanunu’na“, “Diyanet İşleri Başkanlığı Görev ve Çalışma Yönetmeliği’ne” , “1532 yılındaki İsviçte Kanton Kanunu’na“, “Fen İşleri Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliği’ne” uygun olacağım diye kasım kasım kasılıp vatandaşın bilgi edinmesine, hakkını/hukukunu bilme hakkını engellemesine karşı olmuştur. Bu uğurda gereken ihtimamı gösterip “Anayasa ve AİHM’de bahsi geçen ifade hürriyetinin“; uyduruk yönetmeliklerle veyahut 350 yıl önce çoktan 3 kere mezarı boylamış bulunan birtakım dinazorlar tarafından oluşturulmuş kanunların,  yanlış yorumlanması ile engellenemeyeceği kanaatindedir.

Eğer ki ortada “hasetlik, 2 gramlık  beş para etmez küçük çıkar veyahut yok yere çekememezlik” durumu söz konusu ise lütfen gereken mercilere isminizi ve soy isminizi ve iletişim bilginizi güzelce yazıp imzalayarak ve şikayet harç parası da ödemek suretiyle şikayet ediniz. Eğer ki bu şikayet neticesinde haksız bulunursam ruhsatımı teslim ettikten sonra bu alan adındaki tüm içeriklerimi sonu .com ile biten ve Türk regülasyonuna/zincirine tabi olmayan yeni ve daha güçlü daha özgür bir siteye taşıyacağıma, avukat kimliği ile değil de “hukuka meraklı sıradan vatandaş kimliği” ile vatandaşlarımızın hakkını öğrenmesinin önündeki en büyük engel olan gizli ifade hürriyeti düşmanlarına karşı gereken tüm yasal silahları kullanacağıma, elimden geleni ardıma bırakmayacağıma, dansa devam edeceğime, eskisinden daha güçlü olacağıma ve inadına daha çok içerik üreteceğime ant içerim. Hiç olmadı onlarca avukat arkadaşım var benim, rütuşlar, ufak düzeltmeler yapar gider 301 eklentisiyle 1 saat içinde onların sitelerine taşırım ve sürekli güncellerim (tüm sıralama neredeyse birebir yeni siteye taşınır).

Netice itibariyle son kullanma tarihi çoktan geçmiş olan dandik yasaları silah olarak kullanmaya kalkmanızı önermem. Ayrıca savaşta ve aşkta her şey mubahtır derler. Ona göre savaş başlatın eğer ille de başlatacaksanız. Yine ayrıca unutmadan ifade etmeliyim ki o şikayetten sonra sizin, akrabalarının ve yakın çevresine ait ‘kişisel verilere‘ gelecek musibetlerden, o kişisel verilerin müdahil olacağı sehemlerden ben sorumlu değilim, gidin onları da savcı amcanıza ihbar edin, çünkü neden biliyor musunuz? Malum; ‘suçluluğu mahkeme tarafından kanıtlanıncaya kadar herkes masumdur‘ da ondan dolayı. Tehdit falan etmiyorum sizi, beni yani yanlış anlamayın, ama hani olur ya bazı hususları biliniz istedim.

Meydana gelmesi aylarca- yıllar süren, psikopatlık derecesinde hayal gücü, emek harcadığım ve toplumda her ay on binlerce farklı kişinin yararlandığı eserlerimin 3 kuruş etmez bir fare veyahut ‘fare topluluğu’ yüzünden heba olması olasılığının varlığını halinde nasıl birine hasım olacağınızı ve hangi “kullanım koşulları ve sorumluluk şartları” altında savaşacağımı bilin istedim. Kanuna, polis amcama, savcı amcama değil zekama, yaratıcılığıma güveniyorum. Hadi şimdi iyi günler.

Yorumlar

Sitemizdeki makalelerin altına yapmış olduğunuz yorumlara cevap verme zorunluluğumuz yoktur. Kaldı ki detaylı bir hukuki danışmanlık ücrete tabidir. Bu hizmeti ücretsizce sunmak “baro tarafından disiplin cezası verilmeyi gerektiren” haksız bir fiildir. O sebeple bizlerden ön bilgi mahiyetini aşacak detaylı hukuki danışmanlık beklemeyin.

– Yorumlar onayımız olmadan yayımlanmaz. Çünkü hukuken yer sağlayıcı olmadığımız için içerik sağlayıcı olarak içerikleirmizin devamı niteliğinde olan bu yorumlardan sorumluluğumuz söz konusudur.

Bu sitedeki yorumlar “yazılı hukuki danışmanlık” kapsamında değil de “genel sohbet, ön bilgi“mahiyetinde olduğu için bunlara bakarak hayatınızı şekillendirmeniz halinde tüm sorumluluk size ait olacaktır.

İçerikler

İçeriklerde yer alan hukuki metinler güncel olmayabilir. Hatalı ve/veya eksik bilgiler olabilir. O sebeple bu içeriklerde yazan bilgilerin her zaman doğru olduğunun garantisini vermiyoruz. Bu garantiyi vermediğimiz gibi bu bilgilere dayanarak hareket etmeniz halinde hiçbir hukuki, cezai sorumluluk kabul etmiyoruz. Bu içerikler sizin özel durumunuza uygun olmayabilir. Eğer hukuki bir probleminiz var ise muhakkak baroya kayıtlı bir avukata müracat ediniz.

Çerezler

Sitemiz siz sayfalar ve makaleler arasında gezdiğiniz sürece anonim olarak sizin davranışlarınızı Google Analytcs vasıtasıyla kayıt eder. Bu kayıt işlemi ile ilgli detaylı bilgi için Google Analytcs Gizlilik ve Kullanım koşulları politikasını ziyaret ediniz.

Formlar

Dilekçe oluşturucu formların her daim çalışacağını garanti etmiyoruz. Bu formları doldurmanızdan sonra mail adresinize robotlar tarafından otomatik oluşturulmuş bir dilekçe gönderilir. Bu dilekçe insan müdahelesi olmadan oluşturulmuştur. Bu sebeple bu dilekçe bulunduğunuz hukuki statüye tam olarak uygun olmayabilir. İş bu sebepten ötürü bu dilekçeyi kullanmanız dolayısıyla asla hukuki sorumluluk kabul etmiyoruz. Ayrıca dilekçe şifreli şekilde gönderilebilir. Bu şifreyi tamamen keyfi ve gerekçesiz olarak hiç vermeme veya bu şifre için değişik miktarlarda ücret talep etme hakkımız saklıdır. Eğer böylesi bir durum söz konusu olursa formdaki kişisel verilerinizi sildirmek için talepte bulunabilirsiniz. Bu keyfi durumu/şartı kabul ediyorsanız  ilgili dilekçe oluşturucu formlarını doldurunuz.

ilgili formlardaki veriler yurtdışındaki sunucularımızda da depolanabilir. Eğer bu duruma açık rızanız var ise formu doldurunuz. Rızanız yok ise doldurmayınız ya da kişisel verileri anonimleştirip yazınız.

Yorumlara Cevaplar

Bir başkasının yorumuna cevap vermeniz halinde hukuki danışmanlık mahiyetinde cevaplar vermemeye ve tüm türk hukuk mevzuatına uygun hareket etmeye gayret ediniz. Eğer ki site yöneticisi olan Av Mehmet Görünmez veya onun çalışanı başka bir yönetici yorumlara cevap verdiyse bu cevabın sorumluluk gerektirir nitelikte yazılı bir hukuki danışmanlık mahiyetinde olmadığını ve sadece ön bilgi, basit yorum niteliğinde değerlendirebileceğini ifade etmek gerekir. Saygılarımla Avukat Mehmet Görünmez