Avukat Mehmet Görünmez idare hukuku alanına odaklanmış ve kendini bu alana adamış bir avukattır. Halihazırda iptal davaları ve güvenlik soruşturmaları alanında çalışmalar yürüten bir avukatttır. Olumsuz idari işlemlerin iptali davalarının uluslararası mecrada değişik ülkelerdeki durumunu inceleyen ve bu konuda çeşitli analizler, çıkarımlar yapan Avukat Mehmet Görünmez bu alanda Türk İdare Hukuku sistemindeki eksiklikleri içeriklerinde gidermeye çalışmıştır.  Liseyi Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirmiştir. Lisans eğitimini Beykent Üniversitesi’nde tamamlayan Avukat Mehmet Görünmez idare hukuku alanında iptal davalarında çalışmalarına devam etmektedir.

İdari kurumlara karşı açılacak davalarda bürokratik engellerin aşılması, sürecin hızlanması ve hukuka uygun hale gelmesi için gereken hukuki hamlelerin ne olduğu konusunda yetkinliğe sahiptir. Kendisi geçmişte; ilaçların SGK tarafından karşılanmaması nedeniyle mağdur olan birçok kişiye Anayasal bir hak olan yaşam hakkını elde edebilmesi için destek olmuştur.

Güvenlik soruşturmasının-arşiv araştırmasının olumsuz gelmesi” konusunda  onlarca içeriği bulunan avukat Mehmet Görünmez; olumsuz çıkan güvenlik soruşturmalarında-arşiv araştırmasında ne yapılması gerektiği ile ilgili kapsamlı rehberlerin hazırlanmasına öncülük etmiştir. Halihazırda güvenlik soruşturması davalarına bakan avukatlar arasındadır.

Kendisinin bir diğer çalışma alanı ise; “kişisel verilerdir“. Özellikle de kişilerin “geçmiş dönemdeki adli sicillerinin”, “HAGB’lerinin”, “devam eden yargılamalarının”, “uyuşturucu denetimli serbestliklerinin”; memuriyete yerleşme hususunda etkisi konusundaki paradokslara çözüm bulmaya çalışmaktadır.

UYARI:  Şu İletişim sayfamdaki telefon numaralarım ve mail adreslerim haricinde başka kanallardan size katiyen yazmam, iletişim kurmam! Bu iletişim sayfamdaki telefon numaralarımdan ya da mail adresimden onay almadan kesinlikle işlem yapmayınız. Eğer böyle bir girişime şahit olursanız bana derhal bildiriniz.